Resultatliste for Guldborgsund Kajak Marathon 2016

KlasseK1 – Kap 
PlaceringBådnr.DeltagerKlubBemærkningTid
111Henning GadNeptun50+01:52:37,06
210Karsten AndersenMaribo50+02:02:43,21
327Aksel HansenSorø02:15:01,29
428Karl NielsenSorø02:23:51,64
KlasseK1 – Tur – Senior & 40
PlaceringBådnr.DeltagerKlubBemærkningTid
135Henrik HenriksenMaribo02:12:55,41
236Susser L. JensenMaribo02:17:49,49
337Olav LyndrupVordingborg02:25:58,63
KlasseK1 – Tur – 50+
PlaceringBådnr.DeltagerKlubBemærkningTid
116Kim MeldgaardEsrum01:58:30,21
218Frank JørgensenMaribo02:11:26,67
317Anders JensenKrogen02:12:03,51
419Jens Bjarne NielsenMaribo02:14:10,85
KlasseK1 – Tur – 60+
PlaceringBådnr.DeltagerKlubBemærkningTid
129Jurek JaroszczakGuldborgsund02:02:20,75
226Bjarne MichelsenGuldborgsund02:02:52,33
325Knud KjeldgaardEsrum02:10:00,05
KlasseHavkajak – 21 km
PlaceringBådnr.DeltagerKlubBemærkningTid
114Bo CervinVordingborg50+02:11:43,22
KlasseK2 – åben klasse
PlaceringBådnr.DeltagerKlubBemærkningTid
144Connie Møller / Ebbe MøllerSundby50+01:55:09,23
241Allan Olsen / Peter Bo LarsenKrogen50+ Tur01:57:35,11
343Marianne Sidenius / Flemming KristensenNeptun40+/60+01:59:49,99
440Leif / ThomasGuldborgsund60+ Kap02:03:06,72
542Birgit Vilstrup / Lisa KjærKrogen40+/50+ Tur02:03:15,21
KlasseTrim – Havkajak
PlaceringBådnr.DeltagerKlubBemærkningTid
162Martin / MiraGuldborgsundK2 – Havkajak01:31:32,38
257Jan AndersenGuldborgsundHavkajak01:32:04,18
359Kim F. HansenGuldborgsundHavkajak01:36:39,00
464Michael SaunteGuldborgsundHavkajak01:39:22,42
561Layrinas KemesisGuldborgsundHavkajak01:42:12,80
668René HansenGuldborgsundHavkajak01:44:45,56
789Jesper SchillingGuldborgsundHavkajak01:46:35,80
856Bjarne PilborgGuldborgsundHavkajak01:47:00,46
965Per NielsenGuldborgsundHavkajak01:47:27,65
1080Poul M. CarlsenGuldborgsundHavkajak01:48:11,26
1166Preben SvendsenGuldborgsundHavkajak01:48:43,01
1286Klaus WergereenGuldborgsundHavkajak01:48:44,57
1312Mikkel MolinLyngbyHavkajak01:50:06,78
1413Jens-Peter ReflovLyngbyHavkajak01:50:10,32
1550Henning NielsenBjæverskovHavkajak01:50:13,82
1660Lauer WintherGuldborgsundHavkajak01:52:19,29
1783Jan PedersenGuldborgsundHavkajak01:53:31,93
1885Svend ToxværdGuldborgsundHavkajak01:54:22,31
1984Marlon CramersMønHavkajak01:55:18,37
2051Iwan PedersenBjæverskovHavkajak01:55:23,04
2167Rasmus ChristiansenGuldborgsundHavkajak01:59:05,24
2258Jørgen MittertreinerGuldborgsundHavkajak02:06:05,09
2363Martin PedersenGuldborgsundHavkajak02:09:44,05
2452Jonas AndersenBjæverskovHavkajak02:11:48,80
2554Lotte GilsåBjæverskovHavkajak02:12:52,89
2655Sheila AndersenBjæverskovHavkajak02:12:54,23
2753Lars AndersenBjæverskovHavkajak02:13:08,15
KlasseTrim – Turkajak
PlaceringBådnr.DeltagerKlubBemærkningTid
172Asger JørgensenGuldborgsundTurkajak01:24:50,90
287Allan SolbergGuldborgsundTurkajak01:31:12,26
374Gert PedersenGuldborgsundTurkajak01:32:18,43
490Niels Ole NielsenGuldborgsundTurkajak01:34:51,84
579Lasse VarkilaGuldborgsundTurkajak01:37:26,91
678Kurt ChristensenGuldborgsundTurkajak01:37:40,51
788Hanne KnudsenGuldborgsundTurkajak01:39:14,19
891Bent BjerregaardGuldborgsundTurkajak01:48:23,61
977Kim GraaeGuldborgsundTurkajak01:50:05,40
1081Kim Wagn BødkerGuldborgsundTurkajak01:50:08,02
1182Nicolai BarnesGuldborgsundTurkajak01:53:25,42
1276Jeppe MittertreinerGuldborgsundTurkajak02:05:41,03
1375Jens ChristensenGuldborgsundTurkajak02:09:45,25
DNF73Betina PetersenGuldborgsundTurkajakDNF
KlasseTrim – K2 – Tur
PlaceringBådnr.DeltagerKlubBemærkningTid
169Pia Gulstad / Jacob GulstadEsrumK2 – Turkajak01:24:59,70
271Jens Mørch / Laila WedelNeptunK2 – Turkajak01:30:56,27
370Karen Berg / Michael TostiNeptunK2 – Turkajak01:31:45,49
KlasseTrim – resultat alle klasser
PlaceringBådnr.DeltagerKlubBemærkningTid
172Asger JørgensenGuldborgsundTurkajak01:24:50,90
269Pia Gulstad / Jacob GulstadEsrumK2 – Turkajak01:24:59,70
371Jens Mørch / Laila WedelNeptunK2 – Turkajak01:30:56,27
487Allan SolbergGuldborgsundTurkajak01:31:12,26
562Martin / MiraGuldborgsundK2 – Havkajak01:31:32,38
670Karen Berg / Michael TostiNeptunK2 – Turkajak01:31:45,49
757Jan AndersenGuldborgsundHavkajak01:32:04,18
874Gert PedersenGuldborgsundTurkajak01:32:18,43
990Niels Ole NielsenGuldborgsundTurkajak01:34:51,84
1059Kim F. HansenGuldborgsundHavkajak01:36:39,00
1179Lasse VarkilaGuldborgsundTurkajak01:37:26,91
1278Kurt ChristensenGuldborgsundTurkajak01:37:40,51
1388Hanne KnudsenGuldborgsundTurkajak01:39:14,19
1464Michael SaunteGuldborgsundHavkajak01:39:22,42
1561Layrinas KemesisGuldborgsundHavkajak01:42:12,80
1668René HansenGuldborgsundHavkajak01:44:45,56
1789Jesper SchillingGuldborgsundHavkajak01:46:35,80
1856Bjarne PilborgGuldborgsundHavkajak01:47:00,46
1965Per NielsenGuldborgsundHavkajak01:47:27,65
2080Poul M. CarlsenGuldborgsundHavkajak01:48:11,26
2191Bent BjerregaardGuldborgsundTurkajak01:48:23,61
2266Preben SvendsenGuldborgsundHavkajak01:48:43,01
2386Klaus WergereenGuldborgsundHavkajak01:48:44,57
2477Kim GraaeGuldborgsundTurkajak01:50:05,40
2512Mikkel MolinLyngbyHavkajak01:50:06,78
2681Kim Wagn BødkerGuldborgsundTurkajak01:50:08,02
2713Jens-Peter ReflovLyngbyHavkajak01:50:10,32
2850Henning NielsenBjæverskovHavkajak01:50:13,82
2960Lauer WintherGuldborgsundHavkajak01:52:19,29
3082Nicolai BarnesGuldborgsundTurkajak01:53:25,42
3183Jan PedersenGuldborgsundHavkajak01:53:31,93
3285Svend ToxværdGuldborgsundHavkajak01:54:22,31
3384Marlon CramersMønHavkajak01:55:18,37
3451Iwan PedersenBjæverskovHavkajak01:55:23,04
3567Rasmus ChristiansenGuldborgsundHavkajak01:59:05,24
3676Jeppe MittertreinerGuldborgsundTurkajak02:05:41,03
3758Jørgen MittertreinerGuldborgsundHavkajak02:06:05,09
3863Martin PedersenGuldborgsundHavkajak02:09:44,05
3975Jens ChristensenGuldborgsundTurkajak02:09:45,25
4052Jonas AndersenBjæverskovHavkajak02:11:48,80
4154Lotte GilsåBjæverskovHavkajak02:12:52,89
4255Sheila AndersenBjæverskovHavkajak02:12:54,23
4353Lars AndersenBjæverskovHavkajak02:13:08,15
DNF73Betina PetersenGuldborgsundTurkajakDNF